Skip to main content

Alman Göç Hukukuna Giriş” Semineri - Göç Hukuku Uzmanı Avukat Dr. Martin Manzel

9 Nisan 2022 Pazar günü Göç Hukuku Uzmanı Avukat Dr. Martin Manzel’in verdiği “Alman Göç Hukukuna Giriş” semineri ile ALKİP 1. Aşama ilk tur seminerleri sona erdi. 

Dr. Martin Manzel’in seminere katılımla ve programla ilgili görüşlerini aldık. 

“Merhaba” dergisi Şubat 2022 sayısında ALKİP tanıtıldı

Berlin’de yayınlanan “Merhaba” dergisi Şubat 2022 sayısında programımızdan bahsetti. Haberi okumak için lütfen tıklayın.

 

İKÜ’den Uluslararasılaşma Yolunda Önemli Adım: Öğrenciye DMAN ile Kariyer Fırsatı
Almanya Kariyer ve İş Gücü  Programı Basın Toplantısına konuk olan Kobi Efor dergisi yeni sayısında programımızdan bahsetti: 
ALMANYA – TÜRKİYE İŞGÜCÜ ANLAŞMASI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

İstanbul Kültür Üniversitesi Avrupa Kariyer ve İş Gücü Birimi ile Aşağı Saksonya Eyaleti ‘Deutsche Management Akademie-Aşağı Saksonya Alman Yönetim Akademisi’ (DMAN) iş birliği anlaşması Almanya’da devlet üst düzey temsilcilerinin katılımı ile 20 Ocak 2022’de törenle imzalandı.

Nitelikli Eleman Sıkıntısı: Alman İş Gücü Piyasası için Türk Üniversite Mezunları

Aşağı Saksonya Alman Yönetim Akademisi ve İstanbul Kültür Üniversitesi ortak bir iş gücü projesi başlattı. Proje sayesinde Türkiye'den yüksek nitelikli üniversite mezunları Alman iş piyasasına hazırlanacak.

Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası, DMAN ve İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Temsilcilerini Ağırladı

(Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası Açıklaması – 2)

Almanya’da nitelikli eleman sıkıntısı mühim ve güncel bir mesele. Henüz yaygın olmasa da bazı sektörlerde bu ihtiyaç şimdiden fark edilmeye başladı ve gelecek yıllara ilişkin tahminler eleman açığının büyük ölçüde daha da artacağını öngörüyor.