Ana içeriğe atla

ALMANYA-TÜRKİYE KARİYER VE İŞ GÜCÜ SÖZLEŞMESİ TÖRENLE İMZALANDI

Üniversitemiz ve Deutsche Management Akademie Niedersachsen (DMAN) İş Gücü Anlaşmasının imza törenine Aşağı Saksonya Eyalet Başbakanı Stephan Weil, Almanya Büyükelçisi Ahmet Başar Şen de katıldılar.

ALMANYA – TÜRKİYE İŞGÜCÜ ANLAŞMASI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

İstanbul Kültür Üniversitesi Avrupa Kariyer ve İş Gücü Birimi ile Aşağı Saksonya Eyaleti ‘Deutsche Management Akademie-Aşağı Saksonya Alman Yönetim Akademisi’ (DMAN) iş birliği anlaşması Almanya’da devlet üst düzey temsilcilerinin katılımı ile 20 Ocak 2022’de törenle imzalandı.

ALKİB - DMAN - ELEMANYA "ALMANYA KARİYER VE İŞ GÜCÜ PROGRAMI" PROJESİ İÇİN BULUŞTU

T.C İstanbul Kültür Üniversitesi Avrupa Kariyer ve İş Gücü Birimi bünyesinde sürdürülen Almanya Kariyer ve İş Gücü Programı koordinasyon toplantısı başta Rektörümüz Prof. Dr. Hanife Öztürk Akkartal olmak üzere İstanbul Kültür Üniversitesi, DMAN ve ELEMANYA GMBH üst yöneticilerinin katılımıyla 16 Kasım 2022 Çarşamba günü çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. 2022 yılında yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda, 2023 yılında hayata geçmesi planlanan projeler de konuşuldu.

ALKİP Genel Durum Değerlendirmesi Toplantısı

T.C İstanbul Kültür Üniversitesi Avrupa Kariyer ve İş Gücü Birimi bünyesinde Almanya Kariyer ve İş Gücü Programı 2. Aşama (Almanya Celle DMAN Merkezinde Gerçekleşen Seminer) katılımcıları ile DMAN Yetkilileri arasında online Genel Durum Değerlendirmesi Toplantısı 11 Kasım 2022 tarihinde gerçekleştirildi. Toplantıda; kariyer anlamında yeni gelişmelere değinildi ve genel süreçin nasıl ilerlediğine yönelik bilgilendirmeler yapıldı. 

ALKİP 1. Aşama T.C Kültür Üniversitesi Seminerlerinin 3. Turu

Almanya Kariyer ve İş Gücü Programı Kapsamında yapılan 1. aşama T.C Kültür Üniversitesi Seminerlerinin 3. Turunu 17 Eylül – 9 Ekim arasında tamamlandı. İKÜ Şirinevler yerleşkesinde gerçekleştirilen seminer serisinin tamamına katılanlara İKÜ&DMAN tarafından hazırlanan resmi sertifika verildi.

"GENÇ. KALİFİYE. TÜRK." ALMANYA İŞ PİYASASINA İYİ HAZIRLANMAK

Bertelsmann Vakfı'na göre, Almanya’nın üçüncü ülkelerden gelen ve Alman iş piyasasına giren yılda 146.000 nitelikli iş gücüne ihtiyacı bulunmaktadır. Bu kişilerin mesleki eğitim (MYÖ) veya akademik eğitimleri (Üniversite) olmalıdır. Bu kişiler nereden ve nasıl gelebilir? Buna yönelik umut verici bir yaklaşım T.C. Istanbul Kültür Üniversitesi (IKÜ), Alman Yönetim Akademisi olarak bilinen Deutsche Management Akademie Niedersachsen (DMAN) ve elemanya GmbH Berlin işbirliğiyle geliştirilmiş ‘Türk-Alman Nitelikli İş Gücü Programıdır’.  

Alman Göç Hukukuna Giriş” Semineri - Göç Hukuku Uzmanı Avukat Dr. Martin Manzel

9 Nisan 2022 Pazar günü Göç Hukuku Uzmanı Avukat Dr. Martin Manzel’in verdiği “Alman Göç Hukukuna Giriş” semineri ile ALKİP 1. Aşama ilk tur seminerleri sona erdi. 

Dr. Martin Manzel’in seminere katılımla ve programla ilgili görüşlerini aldık. 

“Merhaba” dergisi Şubat 2022 sayısında ALKİP tanıtıldı

Berlin’de yayınlanan “Merhaba” dergisi Şubat 2022 sayısında programımızdan bahsetti. Haberi okumak için lütfen tıklayın.

 

İKÜ’den Uluslararasılaşma Yolunda Önemli Adım: Öğrenciye DMAN ile Kariyer Fırsatı
Almanya Kariyer ve İş Gücü  Programı Basın Toplantısına konuk olan Kobi Efor dergisi yeni sayısında programımızdan bahsetti: 
Nitelikli Eleman Sıkıntısı: Alman İş Gücü Piyasası için Türk Üniversite Mezunları

Aşağı Saksonya Alman Yönetim Akademisi ve İstanbul Kültür Üniversitesi ortak bir iş gücü projesi başlattı. Proje sayesinde Türkiye'den yüksek nitelikli üniversite mezunları Alman iş piyasasına hazırlanacak.

Abone ol Life Style