Skip to main content

Alman Göç Hukukuna Giriş” Semineri - Göç Hukuku Uzmanı Avukat Dr. Martin Manzel

9 Nisan 2022 Pazar günü Göç Hukuku Uzmanı Avukat Dr. Martin Manzel’in verdiği “Alman Göç Hukukuna Giriş” semineri ile ALKİP 1. Aşama ilk tur seminerleri sona erdi. 

Dr. Martin Manzel’in seminere katılımla ve programla ilgili görüşlerini aldık. 

“Merhaba” dergisi Şubat 2022 sayısında ALKİP tanıtıldı

Berlin’de yayınlanan “Merhaba” dergisi Şubat 2022 sayısında programımızdan bahsetti. Haberi okumak için lütfen tıklayın.

 

İKÜ’den Uluslararasılaşma Yolunda Önemli Adım: Öğrenciye DMAN ile Kariyer Fırsatı
Almanya Kariyer ve İş Gücü  Programı Basın Toplantısına konuk olan Kobi Efor dergisi yeni sayısında programımızdan bahsetti: 
ALMANYA – TÜRKİYE İŞGÜCÜ ANLAŞMASI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

İstanbul Kültür Üniversitesi Avrupa Kariyer ve İş Gücü Birimi ile Aşağı Saksonya Eyaleti ‘Deutsche Management Akademie-Aşağı Saksonya Alman Yönetim Akademisi’ (DMAN) iş birliği anlaşması Almanya’da devlet üst düzey temsilcilerinin katılımı ile 20 Ocak 2022’de törenle imzalandı.

Nitelikli Eleman Sıkıntısı: Alman İş Gücü Piyasası için Türk Üniversite Mezunları

Aşağı Saksonya Alman Yönetim Akademisi ve İstanbul Kültür Üniversitesi ortak bir iş gücü projesi başlattı. Proje sayesinde Türkiye'den yüksek nitelikli üniversite mezunları Alman iş piyasasına hazırlanacak.

Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası, DMAN ve İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Temsilcilerini Ağırladı

(Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası Açıklaması – 2)

Almanya’da nitelikli eleman sıkıntısı mühim ve güncel bir mesele. Henüz yaygın olmasa da bazı sektörlerde bu ihtiyaç şimdiden fark edilmeye başladı ve gelecek yıllara ilişkin tahminler eleman açığının büyük ölçüde daha da artacağını öngörüyor.

Alman Yönetim Akademisi Aşağı Saksonya (DMAN) ve İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Arasında İmzalanan Nitelikli İş Gücü Projesi

(Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası Açıklaması – 1)

19 Ocak 2022 Çarşamba günü Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Sayın Ahmet Başar Şen Aşağı Saksonya’ya ilk resmi ziyaretini gerçekleştirdi.

Başbakan Stephan Weil, Ahmet Başar Şen’i Aşağı Saksonya eyalet hükümetinin konuk evinde Türk-Alman ilişkilerinin mevcut durumu ve olası potansiyel gelişmeler hakkında bilgi alışverişinde bulunmak üzere kabul etti. Ardından Weil ve Şen’in huzurunda DMAN ile İKÜ arasında başlatılan nitelikli iş gücü projesinin uygulanmasına dair bir sözleşme imzalandı.

Karşınızda misafir işçiler 2.0!

Başbakan Weil (63, SPD) dün Türkiye Büyükelçisi Ahmet Başar Şen ve Aşağı Saksonya Alman Yönetim Akademisi (Celle) ile görüştü. Yapılan iş birliği anlaşmasına göre, İstanbul Kültür Üniversitesi’nden yaklaşık 15-20 Türkiyeli mezun, Mayıs ve Haziran aylarında beş günlüğüne Celle‘ye gelecek. Burada uzmanlar ve yöneticiler için özel olarak hazırlanmış seminerlere katılacak ve Alman şirketlerdeki çalışma yapılarını tanıyacaklar.

‘Birbirine bu denli bağlı olan nadir ülkelerdeniz!

İstanbul Kültür Üniversitesi Avrupa Kariyer ve İş Gücü Birimi ile Aşağı Saksonya Eyaleti ‘Deutsche Management Akademie- Aşağı Saksonya Alman Yönetim Akademisi’ (DMAN) arasında daha önce imzalanmış olan kariyer odaklı bir iş birliği anlaşmasının uygulama protokolü de imzalandı. İmza töreninde konuşan Aşağı Saksonya Eyalet Başbakanı Stephan Weil, “Ortak bir sınırı olmadığı halde birbirine bu denli bağlı olan nadir ülkelerdeniz” dedi.

Almanya’da kariyer kapıları açılıyor

Almanya’da nitelikli iş gücü açığı kısa vadede 4 milyona ulaşacak. En fazla ihtiyaç inşaat, bilişim, mühendislik ve sağlık alanlarında. Bu sorunu gören İstanbul Kültür Üniversitesi, Almanya’da Kariyer ve İş Gücü Programı ile öğrencilere ve mezunlara staj ve iş kapılarını aralıyor.

Subscribe to Life Style