Ana içeriğe atla


Almanya’da kariyer yapmak istemez misiniz?

T.C.İstanbul Kültür Üniversitesi Avrupa Kariyer ve İş Gücü Biriminin 2021/2022 Güz Yarıyılı’nda Almanya Kariyer ve İş Gücü Programı çerçevesinde başlattığı güçlü bir iş birliği ile Türkiye’nin her yerinden meslek yüksekokul ve üniversite mezunlarına, Almanya’da kariyer yapabilmeleri için T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi’nde ve Almanya/Celle’de bulunan proje partneri “Deutsche Management Akademie Niedersachsen’de” (=Aşağı Saksonya Alman Yönetim Akademisi) katılabilecekleri eğitim seminerleri sunulacak olup, Alman iş piyasasına hazırlanmaları sağlanacaktır.

Bununla birlikte başarılı seminer katılımcılarının, Berlin’de yerleşkesi olan diğer proje partneri olan “Elemanya personel ve şirket danışmanlığı GmbH” şirketinin portföyüne kaydedilerek Almanya’da iş bulma imkanları arttırılabilecektir. Ayrıca, vize ve oturum süreçlerinde projeye dahil uzman bir hukuk ofisinden destek alınabilecektir.

Ülkemizdeki işsizlikle mücadele kapsamında Almanya katılım sağlayan nitelikli personele fırsatlar sunmayı amaçlayan Almanya Kariyer ve İş Gücü Programı 04 Kasım 2021 Perşembe günü tüm program partnerlerinin katılımıyla tanıtılacaktır. Bu tanıtım toplantısında; programın amacı, süreci, partnerleri ve seminerleri gibi tüm konular hakkında kapsamlı bilgi verilecek olup, projeyle ilgili tüm sorular yanıtlanacaktır. 

T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi öğrencisi ve mezunlarına, tüm meslek yüksekokul ve üniversite öğrencileri ile mezunlarına ve tüm ilgililere duyurulur.

YER:        T.C. İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ – Akıngüç Oditoryumu
TARİH:    04 KASIM 2021
SAAT:    14.00
HEDEF KİTLE:    TÜM MESLEK YÜKSEKOKULU VE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ (ÖZELLİKLE SON SINIF) VE MEZUNLARI