Ana içeriğe atla


Program hakkında…

Almanya Kariyer ve İş Gücü Programı

T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi Deutsche Management Akademie Niedersachen (DMAN/Aşağı Saksonya Alman Yönetim Akademisi) ile bir iş birliği antlaşması yapmış olup, bu iş birliği çerçevesinde Türkiye’nin her yerinden katılım sağlayacak olan yüksekokul ve üniversite mezunlarını iş piyasasına hazırlayacaktır.

Bu çerçevede özel seminerler sunulacak olup, bunlar iki aşamada ve iki farklı yerde gerçekleştirilecektir.

İlk aşamada T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi bünyesinde “Almanya’da Yaşam, Alman Ekonomisi ve İş Piyasasına Genel Bir Bakış, Almanya’da Çalışma, İkamet Hukukuna Giriş ve Almanya’da Kariyer” başlıklı seminerler sunulacak olup, katılımcılar Almanya ve Almanya’daki yaşam hakkında bilgiler edinecektir. Almanya ile ilgili temel bilgiler de içeren bu seminerler, katılımcının iş branşı ve meslek yüksekokulu/üniversite bölümünden bağımsız olarak Almanya’da iş sebebiyle bulunabilecek veya bulunmak isteyen tüm ilgililere fayda sağlayabilecek niteliktedir.

Programın ilk aşaması olan T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi bünyesinde yürütülen seminerlerde başarılı olan katılımcılar, ikinci aşamayı Deutsche Management Akademie Niedersachsen’de yapacaklardır. Bu aşamada Deutsche Management Akademie Niedersachsen Almanya’daki ticari işletmelerin gereksinimlerine göre uyarlanmış özel eğitim seminerleri ile program katılımcılarına eğitim verecek olup, katılımcılarla birlikte uygun işletmeleri ziyaret edecektir.