Ana içeriğe atla


DMAN 2. Aşama Seminerleri

DMAN 2. Aşama Seminerleri

Deutsche Management Akademie Niedersachsen (DMAN) tarafından 03-09 Temmuz 2022 tarihleri arasında Almanya’nın Celle şehrinde Almanya Kariyer ve İş Gücü Programının 2. Aşama Seminerleri gerçekleştirilmiştir. 

Bu seminerlerde amaç, katılımcılara sektörlerine ve Almanya iş piyasasına yönelik uzmanlar tarafından eğitim verilmesi ile katılımcıları Almanya da faaliyet gösteren şirket/uzman ve kuruluşlarla bir araya getirmektir.

Bu çerçevede katılımcılar DMAN’ da alanında uzman yetkilliler tarafından branşlarına yönelik seminerler almışlardır.

 

Şirket ve kuruluş ziyaretleri kapsamında; Havacılık sektörüne yönelik Hannover Havalimanı (=Flughafen Hannover”), Mimarlık alanında Almanya’nın Hannover Şehirinde bulunan ‘’BKSP Planungsgesellschaft mbH mimarlık ofisi’’, 

Lojistik alanında ise Almanya’nın en büyük Lojistik Şirketlerinden biri olan ‘’Hermes Şirketi ‘’ ziyaret edilmiştir.

Ayrıca nitelikli gençleri teşvik etmek için iş dünyası, bilim ve siyaset arasında Almanya çapında başarılı bir işbirliğini temsil eden “Ideenexpo-Hannover” Fuarına ziyaret gerçekleştirilmiştir.

Dman merkezinde yapılan ‘’Tea Time’’ etkinliğinde katılımcılar farklı sektörlerden gelen uzman/şirket ve kuruluş temsilcileriyle bir araya gelip çay eşliğinde sohbet etme fırsatı yakalayıp, karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmuşlardır.