Ana içeriğe atla

Dr. Martin Manzel
İletişim Bilgisi
info@manzelyerlikaya.com
www.manzelyerlikaya.com
Eğitim
Freie Universität Berlin Hukuk Bölümü
Freie Universität Berlin

Göç Hukuku Uzman Avukatı

10.11.1980 tarihinde Berlin’de dünyaya gelen Dr. Martin Manzel, Freie Universität Berlin Hukuk bölümünden 2007 yılında Birinci Devlet Sınavını başarıyla sonuçlandırarak mezun olmuştur. Hukuk eğitimi sırasında, 2003-2004 yılları arasında Fransa Strazburg’ta bulunan Université Robert Schuman’da Erasmus eğitimini tamamlamıştır. 2009 senesinde, Berlin’de İkinci Devlet Sınavını da başarıyla sonuçlandırması ile birlikte Hakimlik Yetkisini kazanmıştır. 

2009 yılından bu yana Berlin Barosu’na kayıtlı avukattır. Bunun yanında, 2011 ile 2014 yılları arasında İstanbul Kültür Üniversitesi ve DAAD e.V. için Hukuk Fakültesi Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır. 

2016 senesinde Freie Universität Berlin nezdinde tamamlamış olduğu doktora tezi ile Doktor unvanını elde etmiş, yine aynı yıl ‘Göç Hukuku Uzman Avukatı’ unvanını kazanmıştır. 2017 yılında Hagen Üniversitesi’nde görmüş olduğu bir yıllık açık öğretimi bitirerek Arabuluculuk Lisansını elde etmiştir. 

2019 yılında Berlin’de kurulan Dr. Yerlikaya-Manzel & Dr. Manzel Hukuk Göç ve Aile Hukuku Uzman Hukuk Ofisi’nin kurucu avukatı ve ortağıdır.

2019 yılından bu yana, Alman-Türk Topluluğu e.V. derneğinin Başkan Yardımcısı ve Almanya Avukatlar Derneği’nin Göç Hukuku Birimi’nde İdari Komite Üyesi olarak faaliyet göstermektedir.