Ana içeriğe atla

Dr. Klaus Kindler
İletişim Bilgisi
https://dman.de/de/ueber-uns/
Eğitim
Hannover Üniversitesi İletişim Mühendisliği

Performance & Success GmbH

Dr. Klaus Kindler, iletişim mühendisliği eğitimini tamamladıktan sonra, ilk olarak akademik kariyere başladı ve uydu telekomünikasyonu alanından bir konu üzerine tez hazırlayarak mühendislik alanında doktorasını elde etti. Profesyonel kariyerine ALCATEL grubuna ait bir kablosuz telekomünikasyon sistemleri ürün merkezinin yöneticisi olarak devam etti. 1991 yılında, Mannesmann grubunun bir yan kuruluşu olan ve yeni kurulan telefon şirketi Mannesmann Mobilfunk GmbH’ye geçti. Bu şirket 10 yıl sonra Vodafone grubu tarafından devralındı. Dr. Kindler, Vodafone’da geçirdiği süre boyunca ilkin Kuzey Almanya’nın teknoloji bölümünün başına geçti; daha sonra Düsseldorf’taki Vodafone Almanya Genel Merkezi’nde Şebeke Müdürü olarak ağın ülke çapında genişletilmesinden sorumlu oldu ve burada 1.800 çalışana liderlik etti. 2006 yılında bir yönetim geliştirme hareketinin parçası olarak İnsan Kaynakları Direktörü oldu.

Üstün bir liderlik kültürünü yerleştirmenin ve yeniliği teşvik etmenin yanı sıra, Dr. Kindler o zamandan beri geniş çaplı yeniden yapılandırma projelerinden sorumludur. Uluslararası düzeyde Dr. Kindler, teknoloji yöneticilerinin yeteneklerinin üst düzey pozisyonlar için geliştirilmesiyle de yükümlüydü.

2013 yılında Dr. Kindler, özellikle orta ölçekli yüksek teknolojili BT ve telekomünikasyon şirketlerinde Yönetim Mükemmelliği alanına odaklanan Performance & Success GmbH şirketini kurdu.

2015 yılından bu yana DMAN bünyesinde farklı ülkelerden gelen katılımcılar ve İranlı gruplar için hazırlanan yönetim eğitim programlarında pek çok kez eğitmen olarak çalıştı. Şimdiye kadar ilgilendiği konular arasında liderlik, kurum kültürü ve dijitalleşme (Endüstri 4.0) sayılabilir. “Çevik Çalışma Prensipleri” uygulama için ileri teknoloji endüstri konusunda bilhassa yetkindir. 

Dr. Kindler’in çalıştığı sektörler arasında otomotiv yan sanayi de bulunmaktadır.