Ana içeriğe atla

Dr. Hayriye Yerlikaya-Manzel
İletişim Bilgisi
www.elemanya.de
info@elemanya.de
Eğitim
Bielefeld Üniversitesi, Hukuk Fakültesi

elemanya GmbH

21.11.1977 tarihinde Dinslaken’de dünyaya gelen Dr. Hayriye Yerlikaya-Manzel, 2002 yılında Bielefeld Üniversitesi, Hukuk Fakültesinden Birinci Devlet Sınavını başarıyla sonuçlandırarak mezun olmuştur. 2005 senesinde Düsseldorf’ta İkinci Devlet Sınavını da başarıyla sonuçlandırması ile birlikte Hakimlik Yetkisini kazanmıştır. 

2005 yılından bu yana önce Düsseldorf Barosu’na, sonra Berlin Barosu’na kayıtlı avukattır. 

2010 senesinde Hagen Üniversitesi’nde görmüş olduğu bir yıllık açık öğretimi bitirerek Arabuluculuk Lisansını elde etmiştir. 2011 senesinde ‘Aile Hukuku Uzman Avukatı’ unvanını kazanmış, 2012 yılında Bielefeld Üniversitesi nezdinde tamamlamış olduğu doktora tezi ile Doktor unvanını elde etmiş ve aynı yıl doktora tezi Ostwestfalen Lippe Hukuk Topluluğu tarafından Yılın Doktora Ödülü’ne layık görülmüştür. 
2013 ile 2017 seneleri arasında Heinrich-Heine-Üniversitesi Düsseldorf’ta öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. 

2019 yılında Berlin’de kurulan Dr. Yerlikaya-Manzel & Dr. Manzel Hukuk Göç ve Aile Hukuku Uzman Hukuk Ofisi’nin kurucu avukatı ve ortağıdır.

2019 yılında Düsseldorf’ta kurulan ve sonrasında Berlin’e taşınan elemanya personel ve şirket danışmanlığı GmbH şirketinin kurucusu ve genel müdürüdür.  Çeşitli ticari kurumlara üye olan Dr. Yerlikaya-Manzel, Almanya çapında küçük, orta ve büyük ölçekli şirketlere personel ihtiyaçlarını tespit etme ve netleştirme süreçlerinde destek vermekte ve personel istihdam süreçlerini yönetmektedir.