Ana içeriğe atla

Ulrike Bertrand
İletişim Bilgisi
https://dman.de/de/ueber-uns/
Eğitim
Aachen Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Kimya Mühendisliği

Moving Supplies GmbH‘nin Kurucusu, Ortağı ve Genel Müdür

Ulrike Bertrand, Buchholz‘daki Moving Supplies GmbH‘nin kurucusu, ortağı ve genel müdürüdür. Kimyasal proses ve plastik teknolojisi alanında yüksek mühendistir. 16 yılı aşkın orta ve üst yönetim ve liderlik pozisyonları dahil olmak üzere farklı sektörlerde önde gelen çeşitli uluslararası sanayi firmasında 20 yılı aşkın çalışma ve yönetim geçmişi sayesinde operasyonel ihtiyaçlara dair zengin bir endüstri deneyimine ve kavrayışına sahiptir. 2016 yılından bu yana imalat şirketleri odaklı olarak danışmanlık yapmaktadır.
Danışmanlık verdiği başlıca alanlar şunlardır:

  • İş süreçlerinin analizi, tasarımı ve yapılandırılarak yeniden düzenlenmesi
  • Stratejik kurumsal gelişim
  • Büyüme ve kâr artırma programları: İş süreçlerinin optimizasyonu
  • Daha çevik süreçlere ve yönetim yapılarına dönüştürme ve iyileştirme
  • Tedarik zinciri yönetimi

Bilhassa birçok orta ölçekli şirket, büyük şirketlerin tedarik zincirlerine kendi esnekliklerini korumaksızın entegre olmakta ve adaptasyon gereksinimleri ile karşı karşıya kalmaktadır. Ulrike Bertrand, bütünsel tedarik zinciri yönetimi yoluyla bu tür şirketlerin rekabetçi konumlarını güçlendirmelerini desteklemektedir.
Bertrand şu şirketlerde çalışmıştır: Beiersdorf AG, Nordex (rüzgâr gücü istasyonu), Cheminova (kimya), Carl Zeiss AG (optik, tıbbi teknoloji, yarı iletkenler), Accuride Wheels Europe and Asia (Rusya menşei iki üretim tesisi için tedarik zinciri sorumluluğu). Gemi malzemeleri tedarikçisi olan Aerius Marine GmbH‘de (Pon Gruppe) bir tedarik zinciri kurmuş ve uygulamaya koymuştur. 
Bertrand 2021 yılında ağ üretim planlaması ve kontrolü alanında ve ayrıca bununla ilgili uçtan uca süreçlerin tesis edilmesi konusunda BioNTech SE‘ye destek vermiştir. 
Ulrike Bertrand 2019‘dan beri DMAN bünyesinde yürütülen projelerde, sözgelimi Rus şirketlerinin verimliliğini artırmaya yönelik çalışmalarda, yönetim eğitmeni olarak görev almaktadır.